• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• 11. 11. 2022
          • Kolektív našej MŠ spolu s deťmi sa zapájame do projektu: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Prečo to spoločne robíme?
            Projekt "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" spája generácie ľudí po celom Slovensku a stáva sa milou vianočnou tradíciou.
            Cieľom je potešit nám/Vám neznámeho seniora žijúceho v zariadení pre seniorov, prípadne osamelo vo vlastnej domácnosti.
            Veľká väčšina ľudí žijúcich v zariadeniach nemajú žiadnych príbuzných, prípadne sa nestretávajú a preto práve náš darček môže byť ich jediným darčekom  a občas i posledným. Preto do krabičky
            od topánok  zabalíme okrem jednotlivých kategórií vecí aj obrovský kus svojho srdca.

Krabičku môžte do MŠ priniesť ako jednotlivec, naplnenú kompletne, alebo každá trieda pripraví jednu spoločnú krabičku pre muža a pre ženu. Vtedy Vás prosíme, ak môžte priniesť jednu z nižšie uvedených vecí triednym učiteľkám  od 14.11-02.12. 2022.

Ďakujeme Vám za každý jeden darovaný darček.

• ZBER PAPIERA

• 10. 10. 2022
          • Dňa 14.11. 2022 prebehne v našej materskej škole zber papiera. Papier môžte priebežne nosiť do uvedeného dátumu a nechať ho pri vchodových dverách, v prípade väčšieho množstva pri dverách pivnice ( upozornite na to triednu učiteľku).

• Zábavný interaktívny svet

• 19. 9. 2022
          • V školskom roku 2021/2022 sme sa zapojili s projektom Zábavný interaktívny svet do grantovej výzvy Nadácie Pontis - Nadačný fond Bekaert pomáha v Nadácii Pontis (program) a získali sme čiastku 2994,-eur. Za finančné prostriedky sme zakúpili: interaktívnu tabuľu, projektor, notebook, program ActiveInspire a školenie pre pedagogických zamestnancov. Našim cieľom je obohatiť profesijný rozvoj pedagogickým zamestnancom a zefektívniť, zatraktívniť deťom výučbu.

• Oznam o prevádzke materskej školy počas letných prázdnin

• 17. 5. 2022
          • Oznamujeme rodičom, že počas letných prázdnin bude EP Fraštacká 4 pre prihlásené deti v prevádzke od  01.08.-31.08. 2022.

V mesiaci júl je prihlásené deti k dispozícii naša kmeňová MŠ - Nábrežie 23.

Poplatky za prázdninové mesiace (školné+strava) musia byť uhradené do 10.06. 2022 (účet je rovnaký).

• Zábavný interaktívny svet

• 4. 5. 2022
          • Náš projekt Zábavný interaktívny svet bol Nadačným fondom Bekaert pomáha v Nadácii Pontis podporený v plnej výške 2994,- Eur.

Chceme deťom sprostredkovať zaujímavú výučbu v interaktívnom svete, zefektívniť a zatraktívniť výchovno-vzdelávací proces.

Za získané finančné prostriedky zakúpime: interaktívnu tabuľu s projektorom, notebook, vzdelávací program Activeinspire,  a vzdelávanie v programe pre pedagogických zamestnancov.

• Projekt: KOMPOSTÁČIK

• 3. 5. 2022
          •

S naším projektom Kopmpostáčik sme sa zapojili do grantovej výzvy Nadácie ZSE. Získali sme finančný príspevok vo výške 580,-Eur.

Naším cieľom je naučiť deti, že odpadky patria do koša. Taktiež im chceme vysvetliť, ktorý odpad patrí do odpadkového koša a ktorý sa dá opätovne využiť kompostovaním.

Ciele: - predchádzať vzniku odpadu, naučiť sa správne zaobchádzať s odpadom, viesť deti k zodpovednosti za vyprodukovaný odpad.

• ZBER PAPIERA

• 22. 3. 2022
          • V dňoch 11.-13.4. bude v našej škôlke prebiehať zber papiera. Peniažky zo zberu by sme chceli použiť na zaplatenie dopravy na školský výlet.Papier (nie kartón) môžete nosiť už od pondelka do uvedeného dátumu. Papier môžte nechať v šatni pri vchodových dverách (malé množstvo), alebo pri pivničných dverách, zo zadnej strany Mš ( väčšie množstvo ).Za každý príspevok Vám vopred ďakujeme.

• KARNEVAL

• 24. 1. 2022
          • Dňa 24.2. 2022 sa v našej MŠ uskutoční karneval. Prosíme rodičov, aby deťom na tento deň zabezpečili karnevalové kostými. Každá karnevalová maska bude odmenená malým darčekom.

• Od 01.01. 2022 zmena v platbe stravnej jednotky

• 21. 12. 2021
          • Vážení rodičia, na základe schválenia, Všeobecne záväzného nariadenia mesta Hlohovec č. 297/2021 na rokovaní mestského zastupiteľstva zo dňa 09.12.2021 sa mení výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov a výška príspevku na režijné náklady a podmienky úhrady v školskej jedálni. Toto nariadenie nadobúda účinnosť dňom 01.01.2022.

Všetkých prosíme, aby v januárovej platbe už zadali sumu, uvedenú nižšie v prílohe. Ďakujeme

3._financne_pasmo_FRASTACKa.pdf​​​​​​​

• Podmienky vstupu do budovy MŠ

• 27. 11. 2021
          • Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia s platnosťou od 26.11.2021

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný) so súhlasom riaditeľa.